Ziemia Mielecka

 

W dniu 27.05.2013, o godz.17:00 w Sali Posiedzeń UG w Czerminie – podkarpackie, odbyło się

spotkanie z mieszkańcami tejże gminy, awizowane specjalną ulotką przez listonoszy.

 

Temat tego spotkania, jak głosi ulotka:

 

-Kolektory słoneczne tańsze o 70%-CIEPŁA WODA ZA DARMO. (Tu zdjęcie takiego kolektora)

-Wymień stary piec węglowy na nowy z DOFINANSOWANIEM.  (Tu zdjęcie pieca węglowego)

-Ogniwa fotowoltaiczne –KORZYSTAJ Z DARMOWEGO PRĄDU. (Tu zdjęcie stojaka z ogniwami)

 

>>Najniższe ceny w Polsce upust 70%

(Zestaw już za 5 000 zł. z montażem).     Co jest mało prawdopodobne

>>Rodzina wieloosobowa to zwrot inwestycji nawet już po 2-3 latach.    (gdyby nie hasło premiera: "polskość to nienormalność" , to i rodzin wielodzietnych w Polsce by nie brakowało)

>>Producent – serwis, 12 lat doświadczenia, ponad 3500 wykonanych instalacji.

 

PROMAG POLSKA Sp. z  o.o. , 05-503 Robercin, ul. Liryczna 4, NIP: 123-127-34-54

tel. 513 008 554 mdobosz@promag-gaz.pl  www.promag-gaz.pl

 

Organizator z pewnością liczył na pełną salę, ale zainteresowanych przyszło10 osób, co można tłumaczyć ubóstwem, niczym innym, pogoda dżdżysta od kilku dni, prac polowych żadnych, więc co stało na przeszkodzie większej frekwencji?

 

Zachęcony treścią ulotki, – jak się później okazało, mało rzetelnej, – udałem się na to spotkanie, będąc zdania, że takiej okazji nie należy przegapić, wprawdzie cały zestaw za 5 000 złotych nie jest mi potrzebny, ale takie ogniwa fotowoltaiczne to mogę sobie zafundować i korzystać z darmowego prądu.

 

Ale jak się okazało, – w czasie, gdy prowadzący rozwijał temat, – że jeszcze w Polsce tak dobrze to nie ma, żeby było coś za darmo, chociaż z Góry te dobrodziejstwa otrzymujemy nieomal każdego dnia, nie płacąc za to nic, ale to byłby Raj na Ziemi, z którego kiedyś Stwórca „wyprosił” niesfornych jej mieszkańców, z zapowiedzią między innymi: „….a ziemia będzie wam rodzić chwasty i ciernie”.

 

Gdy prowadzącemu zadałem pytanie, czy mogę liczyć na zakup i montaż samych ogniw fotowoltaicznych, odpowiedź była „nie”, że należy brać wszystko, kolektor słoneczny i piec także, a to już inna cena, której wielkości, – przez grzeczność, – nie wypada publicznie podawać, bo i kogo dziś na taki luksus na wsi podkarpackiej będzie stać? 

 

I gdyby nie te zapowiedziane „chwasty i ciernie” , (dosłownie i w przenośni), to może i na tym łez padole byłoby nieco znośniej?                                                                                                                                                                  / eSKa /

Comments are closed.

Ziemia Mielecka © 2008-2010 Wydawca: Stanisław Kalita - Trzciana 414; 39-304 Czermin; tel.: 177740751, 604151347, 177807115 kalitastan@gmail.com Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści.