Ziemia Mielecka
zdjecie

 

M.Borawski/Nasz Dziennik

 

Papież o "Jeden z nas"

Niedziela, 12 maja 2013 (19:59)

 

Papież Franciszek poparł Europejską Inicjatywę Obywatelską „Jeden z nas”, w ramach której obrońcy życia w wielu krajach zbierają podpisy pod apelem o zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej UE.

Celem akcji jest zablokowanie finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na embrionach. Patronat medialny nad akcją objął również „Nasz Dziennik”.

Przed południową modlitwą „Regina Caeli” w Watykanie Papież pozdrowił uczestników zorganizowanego przez włoskie stowarzyszenia katolickie i polityków prawicy Marszu dla Życia, który przeszedł ulicami Rzymu.

Papież Franciszek powiedział: „Zachęcam do utrzymywania uwagi wszystkich wobec tak jakże ważnego tematu szacunku dla życia ludzkiego, począwszy od chwili poczęcia”.

– Chciałbym również przypomnieć o tym, że dzisiaj trwa w wielu włoskich parafiach zbiórka podpisów poparcia dla europejskiej inicjatywy „Jeden z nas” w celu zagwarantowania ochrony prawnej embrionu i obrony każdej istoty ludzkiej od pierwszej chwili jej istnienia – mówił Papież.

Zapowiedział, że 15 i 16 czerwca w Watykanie poświęcone będą encyklice Jana Pawła II „Evangelium vitae” – o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego, z 1995 roku.

 

MM, PAP

NaszDziennik.pl

Comments are closed.

Ziemia Mielecka © 2008-2010 Wydawca: Stanisław Kalita - Trzciana 414; 39-304 Czermin; tel.: 177740751, 604151347, 177807115 kalitastan@gmail.com Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści.