Ziemia Mielecka

Przesłanie pokoju z Betlejem

Dodano: 22.12.2012 [10:26]
Przesłanie pokoju z Betlejem - niezalezna.pl

 

foto: Gerard van Honthorst "Pokłon pasterzy"; wikipedia.pl

 

 

 

W Betlejem, mieście narodzin Jezusa Chrystusa, trwają ostatnie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Miasto leży jednak na Bliskim Wschodzie, gdzie droga do pokoju jest wciąż daleka.

Na Placu Żłóbka przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego słychać stuk młotków oraz rozmowy pracowników stawiających ogromną choinkę. Za przechodzącymi tamtędy rzeszami pielgrzymów unosi się iście babilońska mieszanka języków – oprócz arabskiego słychać m.in. angielski, niemiecki i rosyjski – pisze agencja dpa w relacji z Zachodniego Brzegu Jordanu.

Tuż przed bazyliką ustawiła się grupa pielgrzymów, czekając na swego przewodnika, który wprowadzi ich do jednego z najświętszych miejsc chrześcijaństwa. Po przeciśnięciu się przez niskie wejście znajdą się w ciemnym wnętrzu kościoła, przejdą z prawej strony głównego ołtarza, wzdłuż rzędu cienkich, długich świec, i wkroczą do serca świątyni. Jest nim Grota Narodzenia, powstała w miejscu, gdzie, jak wierzą chrześcijanie, Maryja urodziła Jezusa i złożyła Go w żłobie. Pielgrzymi opuszczą grotę przez wyjście po drugiej stronie ołtarza, a prawosławni wierni skorzystają z tej chwili, by na karteczkach wypisać modlitwy, które później zbiorą duchowni.

Niedaleko znajduje się główna katolicka świątynia w Betlejem, kościół pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zbudowano go w miejscu, gdzie Chrystus objawił się tej męczennicy i świętej w Kościele katolickim i prawosławnym. W nocy z poniedziałku na wtorek mszę pasterską odprawi tam łaciński patriarcha Jerozolimy arcybiskup Fuad Twal. W kazaniu najprawdopodobniej będzie mówił o zawiedzionych nadziejach na nastanie pokoju między Palestyńczykami i Izraelem.

Autor:
Żródło: ,
 
 

 

POLECAMY

 

Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.
 
Reklama

 

Zdarte, okolicznościowe, słane małym przez wielkich w celu kupienia ich przychylności i nieuwagi… Przez kilka dni nasz pasterz też przesyłał. Tak, ten sam co to nie może mieszkać w jednym kraju. Dziękuję za przesłanie miłości tak jak za rechot na lotnisku przy trumnach, jak za krew i hańbę zabitych, za podziały polskich rodzin, za bezpowrotne wyjazdy młodych, za eurosieroctwo i wynoszenie majątku tylnymi drzwiami, za pracę do 67 roku życia i rozpad państwa we wszystkich dziedzinach. Dziękuję

 

Tak brzmi przeklad fragmentu 1 rozdzialu Ewangelii wedlug Jana, ktory wyraznie nawiazuje do symboliki Swieta Szalasow, obchodzonego w Izraelu na przelomie wrzesnia i pazdziernika – rzeczywistego czasu narodzin Jeszua. Zydowskie swieta (nie mylic ze swietami judaizmu) wskazuja na Mesjasza i sa cieniami mesjasza, zarowno cotygodniowy szabat, jak Pascha, Swieto Snopa, czy Swieto Szalasow. Stad, nie wydaje mi sie dziwne, ze Jeszua przyszedl na swiat wlasnie w dniu Swieta Szalasow, gdy w Domu IZraela odbywalo sie uroczyste zgromadzenie.

Znajac kilka biblijnych okolicznosci oraz wychodzac z podstawowej danej, o tym, ze Zachariasz sluzyl w osmej zmianie kaplanskiej Abdiasza, mozna obliczyc czas urodzin Jeszua wlasnie na okolice wrzesnia/pazdziernika.

Tak tylko informuje szanownych panstwa, gwoli zachowania prawdy historycznej. Ona jest troche inna anizeli "prawda", ktora usiluja promowac "autorytety". Coz … Tak juz jest od setek lat. Klamstwo szerzy sie z opredkoscia swiatla, a prawda toruje sobie droge do ludzkiego rozumu znacznie wolniej …

 

ale nie jestem zdziwiony faktem pernamentnego uprawiania przez Pania Jej sekciarskiej PROPAGANDY. Zdarza sie to Pani EWIDENTNIE czesto i chyba nieprzypadkowo akurat na tym blogu.
Nie jest tylko dla mnie jasne, czy dziala Pani wylacznie z PObudek czysto materialnych, czy tez stoja za tym inne przeslanki, np chec plugawienia obyczajowosci katolickiej w imie wyznawanych przez Pania zasad i POgladow. Jezeli tak, to dane pzez Pania swiadectwo nie przysPOrzy zapewne Pani sekcie tlumu neofitow.
Na nadchodzace Swieta Bozego Narodzenia Zycze Refleksji i Umiaru…

 

Sprawdź dokładnie dlaczego ustalono Boże Narodzenie akurat na 25 grudnia. Ma to swoje korzenie w czasach przedchrześcijańskich i nie ma nic wspólnego faktami historycznymi

 

A czymże innym, jak nie sekciarską propagandą mozna nazwać wypowiedzi członków stowarzyszeń wszelakich pochodzących od Lutra, w przypadky Arianki (bracia polscy) od Kalwina. Nie ma bardziej skłóconej i podzielonej denominacji od protestantyzmu, a że napisane jest "Po owocach ich poznacie" dalszy kometarz jest zbędny. Obawiam się, że nie znajdziecie tu poklasku, nawet podpierając się swym rzekomym patriotyzmem, gdyż każdy z deczka oczytany człek wie, że tzw bracia polscy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu dokumentu rozbiorowego Rzeczypospolitej w Radnot w 1656, jak również sprzyjali Szwedom podczas potopu szwedzkiego. Efektem w/w patriotycznych działań była przymusowa akcja wysiedleńcza "braci" z Rzeczypospolitej, co w innym wątku Pani Arianka nazwała największą porażką Polski w konsekwencji której Polska stała się słaba, podległa innym, etc… Śmiechu warte, że tak się wyrażę.
Apropos daty Bożego Narodzenia, widzę, że Szanowni Państwo wiedzą wszystko najlepiej;), nadmienię tylko, że do dzisiaj toczą się spory najwybitniejszych głów o dokładny termin i o ile wiem, nie został ów spór roztrzygnięty. No, ale to szczegół, gdyż roztrzygnęły to dwie persony protestanckie, jedna podpisana, druga zaś anonimowa;) Na koniec dodam, iż najstarsza identyfikacja dnia 25 grudnia z dniem Bożego Narodzenia zawarta jest we fragmencie dzieła przypisywanego Teofilowi z Antiochii (około 180 n.e.) No, ale to również szczegół, gdyż członkowie stowarzyszeń nie uznających Trójcy Świętej, Boskości Jezusa Chrystusa etc.., więdzą wszystko doskonale, gdyż są w ich mniemaniu doskonali.
Jako prawosławny chrześcijanin, życzę rzymskim katolikom błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. Sektantom natomiast dużo zdrowia, więcej pokory, no i wiele, wiele lat życia;) MNOGAJA LIETA wszystkim!!!

 

 

 

Mysle ze nie ma co sie czepiac detali,najwazniejsze to to,aby bronic tych Swiat przeciwko bezboznosci,gdy tylko mysli sie o pelnych brzuchach,prezetach,zabawie czyli wszystko dla ciala a nic dla ducha.Tak jak to sie odbywa w lewackiej Jeuropie.Bronmy swiat ,tradycji od gengreny szalu zakupow.

 

Ironią losu jest to, że w tym regionie w którym w zasadzie od dziesięcioleci trwa zabijanie i okupacja izraelska – może wystąpić iskra i początek kolejnej wojny światowej…

Comments are closed.

Ziemia Mielecka © 2008-2010 Wydawca: Stanisław Kalita - Trzciana 414; 39-304 Czermin; tel.: 177740751, 604151347, 177807115 kalitastan@gmail.com Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści.